O mnie

Nazywam się Iwona Bartoszcze, jestem dietetyczką medycyny tybetańskiej. Pomagam zadbać o zdrowie, równowagę emocjonalną i pełnię energii — żebyś miała/miał więcej życia w życiu.

Jak to się zaczęło?

Od wielu lat buduję mosty między Tybetem a Polską, podróżując, przygotowując wyjazdy dla moich Klientów, pisząc, pokazując Tybet takim, jaki jest, bez lukru. Zawsze marzyłam, żeby stworzyć mobilny szpital w Tybecie — pomagać ludziom w miejscach, do których trudno dotrzeć. Niestety okoliczności polityczne i społeczne zadecydowały inaczej.

Pandemia COVID-u poprzestawiała moje plany. Wraz z zamknięciem granic Tybetu, Nepalu, Bhutanu i Birmy, skończyły się wyjazdy, a pojawiła się przestrzeń dla czegoś nowego. Obudziło się we mnie dawno zapomniane marzenie — medycyna tybetańska. Po namyśle zdecydowałam, że zajmę się dietetyką — lekarzy jest wielu, ale mało kto zajmuje się tym, co najważniejsze — profilaktyką. Mimo niepewności postanowiłam kolejny raz pójść za głosem serca. Moje marzenie spełniało się, choć inaczej niż to planowałam.

 

Im bardziej zagłębiałam się w tybetańską wizję zdrowia, tym większe zmiany zachodziły w moim życiu. Skończyły się zimne stopy i dłonie, wiecznie cieknący nos, wzdęte bolące jelita. Rzadziej się przeziębiam i łatwiej znoszę choroby. Mam więcej energii i łatwiej radzę sobie ze stresem.

Początkowo moje studia przynosiły pożytek tylko mnie i moim bliskim. Wszystko zmieniło szkolenie z ginekologii tybetańskiej w USA. Słuchałam prowadzącej i oczy otwierały mi się ze zdumienia. Byłam wkurzona. – Żyję tyle lat i nikt mi o tym nie powiedział? – Dlaczego lekarze o tym nie mówią… Rozmawiałam z moją mamą, jak wyglądała jej menopauza, jak wiele było w tym osamotnienia, stresu i obojętności lekarzy. Potem zaczęłam rozmawiać z kolejnymi osobami. Z 30-latkami ze stanem przedcukrzycowym, dziewczynami, które jedząc tylko sałatki, nie mogą zajść w ciążę… Z czasem zrozumiałam, jak dalece żyjemy w oderwaniu od naszych ciał i emocji.

Iwona Bartoszcze dietetyka medycyny tybetańskiej bycwrownowadze.pl Być w równowadze

Tybetańczycy twierdzą, że podstawową przyczyną choroby jest ignorancja. Nie wiemy, jak funkcjonujemy i czego naprawdę nam potrzeba. Zamiast tego mamy kolejne „cudowne superfoody dobre na wszystko albo reklamy leków na stres, niestrawność, menopauzę i zimne stopy. Całą odpowiedzialność za siebie złożyliśmy w ręce innych. I zrozumiałam, że chcę to zmienić.

Chcę pokazać Ci, że wprowadzając drobne zmiany, możemy znacząco poprawić jakość własnego życia. Potrzebna jest tylko decyzja, że od tego momentu, to ja sama/sam biorę odpowiedzialność za swoje życie i zdrowie.

Tybetem,

jego tradycjami i kulturą interesuję się, odkąd pamiętam. Od prawie 20 lat jest to część mojej pracy — jestem przewodniczką po Tybecie i Bhutanie. Na co dzień buduję mosty między kulturami. Wejście w świat tybetańskiej tradycji leczniczej jest dla mnie naturalną konsekwencją moich podróży i zainteresowań. Oby przyniosło pożytek wszystkim czującym istotom!

Moi Nauczyciele

Menpa Puntsok Wangmo — dyrektorka i wykładowczyni Szkoły Medycyny Tybetańskiej Instytutu Shang Shung. Uczennica jednego z najznamienitszych tybetańskich lekarzy naszych czasów — Khenpo Troru Tsenama. Praktykowała w Tybecie i Chinach. Od wielu lat mieszka w USA.

Dr Adam Okerblom – Shang Shung School of Tibetan Medicine USA

Menpa Leela WH Parker – Shang Shung School of Tibetan Medicine USA

Fabio Andrico – światowej sławy ekspert Yantra Jogi

Lama Garchen Rinpocze – nauczyciel buddyjski w linii Drikung Kagyu.

Lama Dzigar Khongtrul Rinpocze – nauczyciel buddyjski w tradycji Nyingma

Lama Sogan Rinpocze – nauczyciel buddyjski w tradycji Dzogczen.

Oprócz dietetyki medycyny tybetańskiej ukończyłam także kurs diagnostyki zewnętrznej, opieki nad osobami umierającymi, zdrowia kobiecego oraz jogi oddechu i nadal się rozwijam.

W czym mogę  Ci pomóc?

ZDROWIE, ENERGIA, WITALNOŚĆ

Dieta, oddychanie, zmiana nawyków żywieniowych i stylu życia, tak by były one dostosowane do Ciebie, Twoich potrzeb i celów, bo przecież każdy z nas jest inny, ma inną konstrukcję, inne emocje i styl życia.

Przygotowanie do menopauzy

Program dla kobiet. Kto powiedział, że my kobiety musimy bać się menopauzy? Pomogę Ci przygotować się do niej, aby to przejście było dla Ciebie naturalne, łagodne i łatwe.

MOCNIEJSZE CIAŁO I MNIEJ STRESU

Wsparcie podczas terapii nowotworowej. Jeśli jesteś w terapii nowotworowej i chcesz wzmocnić ciało i obniżyć stres — podpowiem Ci, co jeść i jakie proste zabiegi włączyć do codziennej rutyny, żeby to osiągnąć.

Skontaktuj się ze mną

Telefon

+48 606318895

E-mail

iwona@bycwrownowadze . pl

Wyślij wiadomość

7 + 3 =