Uzdrawianie jelit

Od zdrowia naszych jelit zależy zdrowie naszego ciała i ducha. Nie bez kozery jelita nazywa się drugim mózgiem. Zamieszkujące je bakterie produkują 90% serotoniny, odpowiedzialnej za nasz nastrój, sen, seks itd. i jelita mają bezpośrednie połączenie z mózgiem. Okazuje się, że to nie wszystko. W kobiecych jelitach wyróżniono grupę bakterii, które ochrzczono estrobiolomem — są one bowiem odpowiedzialne za regulację poziomu estrogenu, a zatem decydują o zdrowiu kobiecym (o PMS-ie, endometriozie, PCOS itd.). A żeby było jeszcze ciekawiej, to ostatnie badania wykazały również, że mikrobiom jelitowy wpływa na mikrobiom w tkance piersi – niesamowity przykład połączenia tego, co wydaje się oddzielnymi obszarami naszego ciała.

Nasze jelita nie mają z nami łatwo. Fundujemy im ogrom cukru, chemię w jedzeniu i powietrzu którym oddychamy, antybiotyki, mocno przetworzoną żywność. Za mało jesteśmy na swieżym powietrzu, a za dużo w zasięgu niebieskiego światła emitowanego przez komórki, komputery o telewizory. I zaczynają się problemy. 

Czy…

Masz nietolerancje pokarmowe — laktoza, gluten itp.?

Cokolwiek zjesz, masz wiecznie wzdęty, bolesny brzuch, gazy, nudności, zgagę?

Nic nie robisz, a ciągle czujesz się zmęczona/zmęczony?

Wypadają Ci włosy i nic na to nie pomaga?

Jesteś ciągle podenerwowana/podenerwowany, zwłaszcza po posiłkach?

Masz stan zapalny w organizmie, w wynikach wychodzi Ci podwyższone CRP i SED w badaniach krwi?

Bolą cię stawy?

 Masz zmiany skórne, z którymi nie możesz sobie poradzić (swędzenie, wysypki, trądzik, egzemę itp.)?

Masz trudności w zasypianiu, częste zmiany nastroju, trudności z koncentracją i pamięcią?

Masz problemy z utrzymaniem masy ciała, nie możesz przytyć lub schudnąć?

Masz wysoki poziom estrogenu: mięśniaki macicy, endometrioza i/ lub niedoczynność tarczycy?

Jeśli…

Jeśli odpowiedziałaś/odpowiedziałeś “TAK” na któreś z pytań, to znak, że masz problem z jelitami.

Same probiotyki nie wystarczą, bo i tak uciekną z jelit przez nieszczelne tkanki. Po pierwsze, trzeba dać jelitom odpocząć, po drugie usunąć stany zapalne, po trzecie — wyleczyć tkanki, po czwarte zaszczepić nową florę. Nie da się tego zrobić w tydzień ani dwa. Ale warto.

Lepsza cera, lepsze samopoczucie, mniej bólu w ciele i ogromna przyjemność z jedzenia tego, na co masz ochotę.

Zapraszam Cię do programu uzdrawiania jelit, podczas którego:

Za pomocą metod medycyny tybetańskiej zdiagnozujemy przyczynę problemu. Wyznaczymy kluczowe dla optymalnego zdrowia zalecenia dotyczace diety i stylu życia, oraz w razie potrzeby ziół. Przeprowadzę Cię przez program uzdrawiania jelit, podczas którego:

  1. wyślemy Twoje jelita na wakacje, żeby się oczyściły i odpoczęły
  2. ugasimy stany zapalne
  3. zregenerujemy jelita i zaszczepimy nową florę jelitową.

A dzięki temu:

  • skończą się problemy ze wzdętym bolesnym brzuchem
  • będziesz lepiej wyglądać i lepiej się czuć
  • będziesz łatwiej zasypiać i budzić sięwypoczęta/wypoczęty
  • będziesz mieć więcej energii
  • wzmocni się Twoje ciało, bo organizm będzie przyswajął więcej substancji odżywczych z pokarmu
  • wyregulują się Twoje hormony
  • małe grzeszki – zjedzenie czegoś, co lubisz, a co do tej pory Ci szkodziło – przestaną być problemem

 

ZDROWIE, ENERGIA, WITALNOŚĆ - konsultacja zapoznawcza

  • Diagnostyka na podstawie zdjęcia języka (przed każdą z konsultacji)
  • Konsultacja wstępna (WhatsApp) – 75 minut
  • PDF z protokołem uzdrawiania jelit i indywidualnymi wskazówkami. 
  • Indywidualne wskazówki żywieniowe
  • Indywidualne wskazówki dotyczące stylu życia (cykl dobowy, roczny, itp).
  • Wsparcie na każdym etapie (odpowiadam na Twoje pytania i wątpliwości – WhatsApp/email) – moja 3-miesięczna opieka*
  • Konsultacja kontrolna po zakończeniu programu – 45 minut (link do rezerwacji otrzymasz po konsultacji wstępnej)
  • Dieta dla zdrowych jelit dostosowana do Ciebie (do stosowania po zakończeniu uzdrawiania jelit).  

*trzymiesięczna opieka – czas trwania: podczas trwania protokołu uzdrawiającego jelita, maksymalnie 3 miesiące od daty pierwszej konsultacji. Odpowiadam na Twoje pytanie w dni robocze (wliczając w to sobotę) miedzy godziną 11. a 17. W niedzielę między 11. a 15. Odpowiadam jedynie na pytania związane z odbytymi konsultacjami. 

Twoja inwestycja w lepsze samopoczucie, zdrowie i więcej życia w życiu

494,00 

Płatność przez Stripe: kartą kredytową, albo za pośrednictwem Przelewy24, jak Ci wygodnie.

Podana cena zawiera podatek VAT 23%. Dokonanie płatności jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Umawiasz się na pierwszą konsultację (kalendarz), a link do kolejnej otrzymasz po pierwszym spotkaniu. 

Dokonując płatności za produkt proszę o dostęp do zamawianych treści cyfrowych niezwłocznie po zawarciu umowy. Wiem, że w ten sposób tracę prawo do odstąpienia od umowy.



Przyciśnięcie przycisku rezerwuj przy wybranej dacie i godzinie przeniesie Cię do modułu płatności. Po zarezerwowaniu i opłaceniu konsultacji otrzymasz ode mnie mail z potwierdzeniem oraz linkiem do spotkania online, a później jeszcze przypomnienie. Rejestrując się na pierwszą konsultację, płacisz za całość programu. 

Link do konsultacji kontrolnej otrzymasz po pierwszym spotkaniu. 

Kto będzie Ci towarzyszył w drodze do zdrowych jelit?

Cześć!
Nazywam się Iwona Bartoszcze, jestem certyfikowaną dietetyczką medycyny tybetańskiej. Pomagam zadbać o zdrowie, równowagę emocjonalną i pełnię energii — żebyś miała/miał więcej życia w życiu. Żebyś mogła/mógł spełniać swoje najdziksze marzenia – wejść na 6-tysięcznik, wyruszyć w podróż życia, uprawiać sport… Cokolwiek to dla Ciebie jest.
Mieć więcej energii, czuć się lepiej, żyć życiem, którego zawsze pragnęłaś/pragnąłeś.
Wierzę, że to możliwe.
Gotowa/gotowy?

Iwona Bartoszcze

Jak wygląda konsultacja?

W trakcie rejestracji na konsultację poproszę Cię o wykonanie i wysłanie do mnie zdjęcia języka (rano, przed myciem zębów, jedzeniem czy piciem czegokolwiek). Po co? Chcę dokonać wstępnej diagnozy Twojego ciała.

Spotykamy się online, na Zoomie, Skype itp. Będę potrzebowała, żebyś przynajmniej przez jakiś czas miała/miał włączoną kamerę — potrzebuję Cię widzieć.

Zarezerwuj sobie godzinę. Zadam Ci mnóstwo pytań, nie zawsze dotyczących sensu stricte jedzenia. Chcę Cię poznać – interesujesz mnie jako człowiek, a nie tylko Twój układ pokarmowy. 

Po pierwsze

Określimy sobie z czym przychodzisz. Co chcesz zmienić? Jak chcesz się czuć po zmianie? To jest nasza baza — musimy wiedzieć, w jakim kierunku idziemy.

Po drugie

Porozmawiamy o Twoich nawykach żywnościowych, stylu życia. Zapytam Cię także o symptomy, jakich doświadczasz. Jeśli jesteś kobietą, spytam o Twój cykl menstruacyjny (czy menstruujesz, jeśli tak to czy regularnie itp.).

Po trzecie

Podpowiem Ci, na co zwrócić uwagę przy przygotowywaniu posiłków, jakich składników unikać, a jakich jeść więcej, jakich przypraw używać, jak gotować posiłki, żeby przyniosły Ci maksimum efektów. Może zdarzyć się, że zaproponuję Ci herbatkę ziołową do picia o określonych porach dnia, albo ćwiczenia poprawiające ogień trawienny. 

Nie musisz się obawiać, dostosujemy zmiany do Twojego stylu życia — nie będę Cię zmuszać do gotowania owsianki co rano, podczas gdy Ty i tak wstajesz o 5 rano i masz do ogarnięcia 3 dzieci, psa i kota… Będziemy też wprowadzać nowe nawyki małymi krokami — chodzi nam o realną i trwałą zmianę, a nie wyczyn. Może się zdarzyć, że zadam Ci mikro zadanie domowe, do rozpisania w zeszycie, bo czasami problem nie tkwi w ciele, tylko w naszych przekonaniach. 

Po czwarte

Po spotkaniu wyślę Ci PDF-a ze wskazówkami, żebyś mogła/mógł do nich zawsze wrócić.

Zastanawiasz się…

Jak zrobić zdjęcie języka? I po co Ci ono?

Zdjęcie języka zrób rano, zaraz po wstaniu, zanim coś zjesz, wypijesz albo umyjesz zęby. Komórka w trybie selfie jest wystarczającym narzędziem. Ważne by zdjecie było ostre i dość jasne. 

Po co mi zdjecie Twojego języka? Do diagnostyki – na języku widać stan wszystkich Twoich głównych organów. 

Czy dieta oparta na medycynie tybetańskiej jest czasochłonna i wymaga egzotycznych składników?

Bez obaw. Ponad 95% składników używanych przeze mnie w dietetyce znasz i jeżeli gotujesz sobie posiłki, to idę o zakład, że część z nich masz w domu. Te 5% a może mniej można albo zastąpić czymś innym, albo kupić w sklepie ze zdrową żywnością. Świetnym przykładem jest amla (Phyllanthus emblica lub też agrest indyjski), ma ją w ofercie wiele sklepów ze zdrową żywnością, a w kuracjach antyśluzowych z powodzeniem zastąpi ją rokitnik.

Czy gotowanie posiłków na podstawie zaleceń medycyny tybetańskiej jest czasochłonne? Zasadniczo nie. Przygotowanie herbatek ziołowych zajmuje 5-10 minut. Czas gotowania posiłków zasadniczo się nie zmienia. Jedyną długotrwałą czynnością jest gotowanie bulionów, ale każda polska mama czy babcia powie Ci, że porządny bulion (rosół) potrzebuje czasu. A ja podpowiem Ci, jakie triki stosuję, żeby sobie to wszystko jeszcze bardziej ułatwić.

Czy przygotowujesz jadłospisy dla klientów?

Nie, nie ma takiej potrzeby. Po zakończeniu konsultacji otrzymasz ode mnie PDF ze wskazówkami, czego jeść więcej, czego mniej, jak przygotowywać posiłki. Nasza praca bardziej polega na tym, żebyś zrozumiała/zrozumiał, jak działa Twoje ciało i czego potrzebujesz i stworzyła/stworzył budujące zdrowie nawyki, niż żebym decydowała za Ciebie, że w środę o 16:21 masz zjeść 100 gram ryby, 3 brukselki i garstkę ryżu. Nie o to chodzi. To jest Twoja praca (zobaczysz, że jest to proste) i nie zrobię jej za Ciebie. 

Czy gotowanie posiłków wg zaleceń dietetyki medycyny tybetańskiej jest czasochłonne?

Zasadniczo nie. Przygotowanie herbatek ziołowych zajmuje 5-10 minut. Czas gotowania posiłków zasadniczo się nie zmienia. Jedyną długotrwałą czynnością jest gotowanie bulionów, ale każda polska mama czy babcia powie Ci, że porządny bulion (rosół) potrzebuje czasu. A ja podpowiem Ci, jakie triki stosuję, żeby sobie to wszystko jeszcze bardziej ułatwić.

Czy długo muszę pić przepisane zioła?

Wszystko zależy od problemu z jakim przychodzisz i jego stopnia zaawansowania. Jeżeli problem jest świeży – to 2-3 tygodnie picia ziół powinno pomóc. Jeśli zmagasz się z problemem od lat… będzie potrzebny długi czas.

Czy dieta, którą mi wskażesz, jest na całe życie?

Nie, dietę stosujemy do ustania problemu. Jak długo, to zależy od Twojego organizmu.

Jestem bardzo zajęta/zajęty, czy poradzę sobie z utrzymaniem diety i ziołami?

Pracujemy w z okolicznościami z jakimi przychodzisz. Rozwiązania, jakie wypracujemy są dostosowane do Twojej pracy, stylu życia itp.

Czy muszę być buddystą, żeby skorzystać z Twoich usług

Nie! Mimo że medycyna tybetańska (w tym dietetyka, którą się zajmuję), bazuje na naukach buddyjskich, jest absolutnie dla każdego, bez względu na światopogląd, czy wyznanie. 

Zalecenia dotyczące diety, ćwiczeń oddechowych, czy medytacji mają całkowicie świecki charakter – nie uczę Cię zadnych religijnych rytuałów. 

Oczywiście, jeśli praktykujesz buddyzm i wyrazisz taką chęć, mogę Ci podpowiedzieć jakie praktyki będą korzystne, ale tylko na Twoją wyraźną prośbę. 

Dla kogo konsultacja u Ciebie nie jest najlepszym pomysłem?

  • Dla osób które oczekują, że nic nie będą musiały robić.
    Twój dobrostan, zdrowie, to Twoja decyzja i Twoje życie, dlatego to, czy coś się w nim zmieni zależy od pracy jaką w to włożysz. Niestety nie ma cudownych „
    pigułek, które jak za poruszeniem czarodziejskiej różdżki wzmacniają zdrowie, obniżają stres, poprawiają trawienie… Takie cuda, zdarzają się tylko w reklamach w TV. 
  • Dla osób, które oczekują natychmiastowych efektów.
    Chciałabym móc Ci powiedzieć, że to, co dzisiaj zjesz, sprawi, że już jutro będziesz okazem zdrowia i energii… Niestety to tak nie działa. Trzeba czasu, ponieważ dzisiejszy posiłek przynosi korzyści ciału dopiero za… 6-7 dni. Niestety cudowne pigułki z reklam zmniejszają tylko symptomy, nie usuwają natomiast przyczyny (czy jak to określają Tybetańczycy, korzenia) problemu. Praca z przyczynami potrzebuje czasu.

Zarezerwuj termin konsultacji